آموزگار کوشا

بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریورماه
رئیس جمهور گفت: دانشگاه‌ها و مدارس از ١۵ شهریور ماه فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: بیش از ۴ ماه است که مردم با ویروس خطرناک کرونا مواجه هستند و ۱۲۳ روز از شروع شیوع ویروس کرونا گذشته است؛ در این ۱۲۳ روز مردم و کادر درمانی مقابله خوبی با این ویروس داشتند.
http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/581/1741573/12094981_757.jpg

رئیس جمهور افزود: متاسفانه نه سازمان بهداشت جهانی و نه دنیا نمی‌تواند زمان خاصی برای پایان ویروس کرونا پیش بینی کنند؛ این ویروسی درمان قطعی و رفتار ثابتی ندارد و بنا بر اظهارات محققان کرونا خود به خود از بین نخواهد رفت. ما باید خودمان را برای مقابله بلندمدت ویروس کرونا آماده کنیم.

او بیان کرد: کمک بزرگ به این ویروس ممکن است خودمان باشیم، یعنی این ویروس به خودی خود منتقل نمی‌شود بلکه توسط ما منتقل می‌شود، یعنی یک نفر بیمار می‌شود و مراعات نمی‌کند و باعث می‌شود ۱۰ نفر دیگر مبتلا شوند.

تعطیلی پنجشنبه‌ها برای مدارس لغو شد

رئیس‌جمهور تاکید کرد: مورد آخر مربوط به آموزش است و امروز تصمیم گرفته شد آغاز سال تحصیلی از ۱۵ شهریور ما فعالیت خود را توام با فضای حقیقی و مجازی آغاز کنند. قرار شد تسهیلات لازم را برای کلاس خلوت و خوابگاه خلوت فراهم کنند. این دو برای ما اصل است، زیرا کلاس و خوابگاه شلوغ می‌تواند برای ما مشکل ایجاد کند؛ بنابراین اجازه دهند اگر فردی در دانشگاه دیگری جز موطن خود قبول شد، بتوانند ترم آینده را در دانشگاه موطن خود بگذرانند تا بتوانیم ازدحام جمعیت را در خوابگاه‌ها کنترل کنیم. همین زمان هم برای آموزش و پرورش در سراسر کشور خواهد بود.

او اظهار کرد: قرار بر این است که آموزش و پرورش از اول تا پانزدهم شهریور ماه به تناسب استان‌ها آغاز فعالیت‌های آموزشی خودش را اعلام کند.

روحانی ادامه داد: شرایط آموزش در نقاط مختلف کشور متفاوت است؛ بخشی در فضای مجازی و بخشی دیگر در فضای حقیقی انجام خواهد شد. همچنین ممکن است در برخی از نقاط کشور تعداد دانش‌آموزان به صورت یک روز در میان تقسیم شوند تا به مدرسه بروند. بر این اساس تعطیلی روز‌های پنجشنبه مدارس حذف می‌شود تا مدارس این مسائل را به خوبی مدیریت کنند.

بخش نظرات
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic